čtvrtek 24. července 2014

Chřibský hnědák 2014 - pozvánka


   Chřibský hnědák 2014 - devátý ročník, závod dvojic v jízdě na kole a lezení po Chřibech, letos opět první sobota v září - 6.9.2014 (folklóristé stihnou i Slovácké slavnosti vína, které jsou až následující víkend).
   Hospoda Pod Břesteckou skalou na Břestku je po letech rekonstrukcí otevřená, proto se do ní rádi vracíme, závod bude letos navíc za podpory firmy Green sport a dalších partnerů závodu! Bodový rekord z roku 2013 činí neuvěřitelných 130 vylezených cest a 693,2 bodů na šesti skalách bez Budačiny, ale několikaletá honba za body už byla nuda a proto pro devátý ročník měníme pravidla!

Kategorie:
• vyhlášeny jsou a oceněny budou letos dvě kategorie závodu:

1. HNĚDÁK - hlavní závod: první tři místa bez ohledu na pohlaví dvojic + jen první místo v čistě ženské dvojici, hodnotné ceny budou jen v tomto hlavním závodě!
nové pravidlo pro tuto kategorii je omezení počtu vylezených cest v jednotlivé skalní oblasti na maximálně 5 cest na lezce! (dvojice lezců může dohromady vylézt maximálně 10 cest v oblasti)
• v rámci této kategorie je vyhlášena samostatná soutěž za obtížnostně nejtěžší přelez cesty stylem RP, PP příp. OS, FL (pokud bude více přelezů stejné obtížnosti, cena se neuděluje)
• každá dvojice musí v době od 8:00 do 19:00 hodin navštívit v libovolném pořadí šest skalních oblastí Chřibů, pět základních oblastí: Barborka, Budačina, Břestecká skála, Kozel, Osvětimanské skály a jedna tajná oblast, která bude zveřejněna až na startu závodu
• v závodu zvítězí dvojice, která získá nejvíc bodů

2. HNĚDÁKŮV SBĚRATEL - vedlejší závod: první tři místa bez ohledu na pohlaví dvojic, kategorie je určena především pro pohodové lezce, poloviční dávka kilometrů na kole než v hlavním závodě, více lehčích cest, drobné symbolické ceny
 • každá dvojice musí v době od 8:00 do 19:00 hodin navštívit v libovolném pořadí pět skalních oblastí Chřibů, čtyři základní oblasti: Barborka, Břestecká skála, Kozel, Osvětimanské skály a jedna tajná oblast, která bude zveřejněna až na startu závodu (bude blízko od pěti hlavních oblastí)
• v závodu zvítězí dvojice, která získá nejvíc bodů, počet vylezených cest v jednotlivých skalních oblastech není v této kategorii nijak omezen!

Společná pravidla závodu pro obě kategorie:
• závodu se mohou zúčastnit libovolné dvojice lezců či lezkyň
• dosáhnout co nejvyššího počtu vylezených cest - bodů v podmínkách pro jednotlivé kategorie (pro bodování cest je rozhodující obtížnost cest uvedená v průvodci Moravské skály z roku 2010)
• na každé skále musí lézt oba lezci (každý alespoň jednu cestu), oba z dvojice mohou lézt stejnou cestu, ale není možné započítávat stejnou cestu jednomu lezci vícekrát; je možné lézt pouze cesty, ve kterých je osazeno alespoň jedno fixní jištění (je však možné lézt cesty bez fixního jištění, ve kterých charakter cesty umožňuje použít jištění ze sousedních cest); v každé cestě musí závodníci použít všechna osazená fixní jištění; je zakázán styl free solo!
• body budou udělovány podle tohoto klíče:
cesta obtížnosti s celým číslem (např. 5) znamená 5 bodů
cesta s celým číslem a znaménkem + (např. 5+) znamená 5,2 bodů
cesta s celým číslem a znaménkem - (např. 6-) znamená 5,8 bodů
cesta se zlomkem např. 6+/7- znamená 6,5 bodů
v případě, že je obtížnost cesty jiný zlomek (např. 7/7+, 9-/9), bude cesta ohodnocena podle vyššího čísla, tedy 7/7+ jako 7+, 9-/9 jako 9 apod.
• za každou minutu příjezdu nad limit (tj. po 19:00) budou dvojici odečteny dva body

Organizační údaje:
prezence závodu: od 7:00 - 7:45 hospoda Pod Břesteckou skalou Břestek, mapa
start závodu: v 8:00 tamtéž
konec závodního limitu: v 19:00 tamtéž
úplné ukončení závodu, kdy se již nebudou počítat dosažené body a závodníci budou zařazeni bez ohledu na získané body na konec výsledkové listiny je ve 20:00
• povinná výstroj závodníků: jízdní kola, přilby nutné, lano, sedáky, lezečky, expresky, hms + jistítka, mobilní telefon, lékárnička
• registrace: prosíme všechny závodníky, aby se nejlépe do 3.9.2014 přihlásili na email: horolezcizhradiste@gmail.com nebo na mobil 731877855
• startovné: 200,- Kč/osoba, každý závodník dostane před startem energetickou tyčinku, tričko nebo kšiltovku, k večeři guláš + pivo a účastnický diplom 
• ubytování: ve vlastním stanu za mírný poplatek, případně po rezervaci pokoje v penzionu, ubytování je možné už v pátek po předchozí domluvě s provozovatelem hospody Pod Břesteckou skalou
• další: venku u hospody bude k dispozici koryto s pitnou vodou i na případné umytí závodníků

Přijeďte si užít krásných Chřibů, rádi Vás uvidíme, Zdeněk Hruboš - Jelen, Marek Zavřel - Green sport a tým rozhodčích HK Uherské Hradiště.
 
Partneři závodu:

Žádné komentáře:

Okomentovat