čtvrtek 21. prosince 2017

Předvánoční Tatrování

Poslední předvánoční víkend jsme s Kryzákem jako obvykle vyrazili do Tater, užít si klidu, zimně se naladit na ty svátky, popřemýšlet o smrtelnosti chrousta a vůbec se cítit trochu normálně. Podmínky byly jakž takž na lezení i na lyže, no nedalo se odolat a netahat krámy na úplně všechno, ale vyplatilo se.

Prázdná chata..

...a plný stůl..

První den jsme lezli Bocekov ľadopád. Ze začátku moc nevypadalo, že by se dal, ale lákalo to a u nástupu bylo jasno. Opatrně jsem oťukával úvodní sněholedové glazury a pak už to šlo i na nějaký ten šroub. Délky ubíhaly a krása střídala nádheru, štandovalo se s velkou kreativitou, severák fučel, mráz mrazil a vůbec to byl povedený den.

Malý Kežmarák

Úvodné délka Boceka

Fotografické cvičení ve 3. délce
Krásný štand pod 3. délkou

Svačinka na závěr

Psisko Brnčálský


Druhý den jsme zkusili Ušatou - Spící krásku. Ale byla bez nálady na nějaké chorolezce, pod peřinou čerstvého prašanu, neupravenými drny bez ledu a matoucími způsoby. Ale po dlouhém hledání jsme se za to Ucho nakonec dosápali, užili si vzdušné slanění a mohli se jít válet zpáky na chatu.A na pondělí už jen sólo lyžovačka a zpátky do vánočního šílenství...

Žádné komentáře:

Okomentovat