středa 7. září 2016

Víkendový Batizák - Tatry 2-4.9. 2016

Podávám hlášení o dvou parádních cestách v Tatrách. S Viktorem jsme si náramně zalezli na Batizovském štítu.
Tož ve zkratce : PÁTEK: Vyjeli jsme sami dva s Vikem cca. v 16:00 z UH. V 20:00 opouštíme parkál v Tatranské Poliance. Tam nás před nočním pochodem ještě straší bratia Slováci přemnoženýma krvelačnýma medvědama.
Medvěd nemedvěd, není čas řešit kdo je kdo... rozkaz zněl jasně- do půlnoci v bivaku.
Po hodině šlapání asfaltovou cestou horem kopcem po zelené značce, stopujeme Poláky a ti nás ochotně vezou na Sliezský dom. Hodně nám ulehčili tu nudnou noční šlápotu. Od Sliezského Domu následně šlapeme horem kopcom do Batizovského sedla po červené značce až k plesu.
Nacházíme bivak, steleme naprosto vše měkké co je po ruce na šutry pod karimatku. Ale i přesto spíme neustále masírováni kameny na nichž ležíme. K ránu nás přeskakují turisté s guidama. Bivak je totiž zrovna v pěšině.
SOBOTA: Vstáváme kolem 8.00, snídáme a balíme cca hodinu, schováváme bágle, jdeme nalehko hodinu pod stěnu. Lezeme  Pytlákův expres VI+. Parádní lezení, vše tahá Viky, vše po vlastním, krom štandů. Naprostá lambáda. Užíváme si to oba až do posledního slanění.
NEDĚLA: Sice rozbití jako cikánské hračky, ale vstaneme před sedmou, opět schováme bágle u bivaku a dem lézt Kuttove platně V-. Do cesty nastupejem cca v 9:00. A opět skvělá volba cesty.
Asi ve třetí délce doslovně chrochtám blahem - sokolík jak víno v ukloněné plotně, cca 40 metrů. Naprostá fantazie, sluníčko svítí, lezu si na druháka, vítr lehce pofukuje, teplota akorátní, žula drží jako šmirgl. prostě všecko hraje. maximální roman tyčka.
Slaníme cca kolem 16:00 na pevnou zem a pohádky je konec...cesta na parkál k autu je jak cesta z Mordoru - cca 3,5h a to velmi rychlou chůzí.  Ale bez toho to nejde no.
Toť asi vše.
Omlouvám se za příšerný text. Není čas na nic promyšlenějšího.

Čus, ať vám to leze !! Vik a Bláža
pod nástupem do cesty
první lehká délka v Pytlákovém expresu


asi jsme trochu zbloudili a suneme se zpět do naší cesty
fantastický traverz pod nejtěžší úsek
štand pod nejtěžší délkou
Vik natahuje naprosto s přehledem
nejtěžší délka za VI+ v Pytlákovém experu
Výhledy do Batizovské doliny

štand jedna báseň-jinak ale většinou dobré!

kudy tudy dále...??

pohodička


viky prusíkuje uvolnit lano, pak zjistíme, že jsme měli stahovat pro změnu žluté a ne červené : DDD
zdroj: tatryinfo.sk
zdroj: tatryinfo.sk