pátek 21. srpna 2015

Ludvíkov - vosí území

Letos zkoušíme novou disciplínu - bouldering ve vysokých teplotách! Kdepak tření kolem nuly, teprve třicítky dávají lezení nový rozměr, ale naštěstí v Ludvíkově, kam jsme se vypravili na rodinnou dovolenou, je materiálem břidlice a většina sektorů až na aktuálně vykácený sektor Dimenze se nachází v lese.
Výběr lokality se podařil: chata s bazénem a pivo Holba, víc nebylo potřeba, ale třeba někoho zajímá i lezení: vzdálenost 130km od Hradiště, k bouldrům i skalám na které se kupodivu i leze je to ještě blíž než na Končité, první sektor Hřbitov je jen pár minut chůze od parkoviště. Celkem je jich šest, průvodce a informace o oblasti najdete zde, kromě jednoho s příznačným názvem Vosí hnízdo jsme lezli ve všech a při tom jaká panovala vedra jsme dali i několik těžších bouldrů.

sektor Ohniště

Jelen - Pistolník 7B
Mário - Archangel 7A
Petra - Genetické vajco 6AOndřej

Nejen lezením je člověk živ a proto byly volné dny vyplněny zcela nevhodnými aktivitami pro lezcův odpočinek, turistických cílů je totiž v Jeseníkách mnoho. Naštěstí většinou následovala odměna v podobě hodnotné a vyvážené stravy.

Praděd


Bílá voda 
předkrm
šéfkuchař v akci...

...a hlavní chod

Raději zase trocha boulderingu, sektory Potok, Hřbitov a Green:

Mário - Slepá bába 6C+

Pravá bota 6A+

Jelen - Ippon 7B+

Temný řitíř 7A+Odpoledne bývalo vedro, že se psi rvali o stín, tak jsme raději cákali vodu a večer pozorovali západy slunce...
Žádné komentáře:

Okomentovat