středa 14. října 2015

Chřibský hnědák 2015 - 10. ročník

Je středa ráno, dojídám zbytky dortu, který jsme dostali k 10. jubilejnímu ročníku (díky Peti Š.) a venku prší - hodně prší, proto je vzpomínka na minulý týden, kdy jsme s Markem rozhodovali jestli hnědák bude nebo ne příliš živá. Nakonec byl, jiný, říjnový, studený, zato ale konečně suchý... (až na malé odpolední přeháňky). Ráno v šest byla na Břestku tma jako v pytli, startujeme sice až o půl osmé, ale nemohl jsem dospat, nevěřil jsem totiž, že vůbec někdo dojede. Nakonec nás v tom závodníci nenechali i když účast byla vpravdě symbolická a odpovídala počasí - 10 dvojic (dojela i jedenáctá!). Většina dvojic jela hlavní kategorii - hnědáka, zbylé vedlejší - sběratele a zřejmě nedopatřením se jedna (navíc trojice) ocitla na Budačině a tím pádem už jela také hlavní kategorii. Tajná oblast Stupavská skála překvapila a troufám si tvrdit, že většina závodníků včetně mě zde nikdy nelezla, naštěstí byla pořadateli před závodem očištěna, jinak by to asi ani nešlo. Průběh závodu naznačují fotky, za sebe jako pořadatele i závodníka zároveň mohu říct jen několik postřehů. Zima, vítr, sychravo. Suché cesty pro kolo i na skalách, podmínky na těžší cesty byly výborné. Ve Chřibech se pohybovalo hodně lidí na to jaké bylo počasí, sezóna turistických pochodů začala. Rozhodčí - jako každý rok jim znovu patří velké díky, připravení, mrznoucí, ale s úsměvem a občas i s občerstvením, nádhera. Bloudění na trase patří k závodu každý rok, ale od stálých účastníků bych ho nečekal, zřejmě chtěli víc potrénovat :-). Večer v půlsedmé zhaslo - opět tma jako ráno, naštěstí v tu dobu už byli všichni závodníci v pořádku v cíli, kde pivo teklo proudem, guláš se vydával ve vyhřáté hospodě Pod skalou a čuník už se rozpadal na grilu. Vyhodnocení výsledků pod velením ředitelky Ivy, vyhlášení vítězů a předání cen bylo velkolepé, protože díky sponzorům se dostalo snad na všechny. Děkujeme i za čuníka, diplomy a hospodě Pod Břesteckou skalou. Ještě jednou gratulace vítězům a děkujeme všem, že jste přijeli! Jelen HKUH a Marek Zavřel GREEN SPORT

PS: v nálezech mám černý termohrnek viz fotka č. 18  

Hlavní kategorie - hnědák:
1. Jan Sedlačík a Zbyněk Sušil, HOUB 396 bodů 
2. Radim Králík Hlávka a Jelen, Hustopeče a HKUH 314,5   
3. Miloš Němý a Michal Rožek, Skalná hrana SK a HOUB 308,2
4. Martin Masař a Jan Lekeš, HOUB 288,4
5. Marcela Leblochová a Martina Fialová, HOUB 227,6
6. Petr Pilka a Luděk Řehořek, HOUB 227,6
7. Zdeněk Zajíček a Ivan Mrkva (a Filip), Brno 170,8
8. Jara Bednařík a  Marek Veselka, HO Hodonín 169,6
9. Dáša Maňásková a Martin Zpěvák, HKUH 157,8

Vedlejší kategorie - sběratel:
1. Přemysl Dujka a Roman Stužka, HKUH 228 bodů
2. Jan Mráček a Michal Vlachyňský STEXRS 131,4

Autoři fotek: Milan Zámečník (většina) a Marek Zavřel

2 komentáře:

  1. Marku, Jelene, vlastně všichni z HKUH, velmi děkuji za super závod. Výborná organizace, bohaté ceny, guláš, pivo, prase, dort. No prostě vše na co si člověk vzpomene.
    Jménem závodníků, minimálně těch z HOUB, bych ještě chtěl upozornit na výsledky neoficiální soutěže o nejlepšího rozhodčí :D. Po konzultaci s ostatními závodníky to dopadlo následovně: 1. Osvětimánky, 2. Budačina, 3. Kozel. Omlouvám se, že neznám rozhodčí jménem, ale do příště napravím!
    Ještě jednou díky a doufám, že příští rok zase (i s Jelenem)!

    OdpovědětVymazat
  2. TV odkaz, čas 5:15: https://www.youtube.com/watch?v=DEEsQtHTLVQ

    OdpovědětVymazat