čtvrtek 10. března 2011

Jarní klobáskování

Výroční schůze našeho oddílu, kde mě byla málem odebrána zlatá plaketa za výstup roku, byla velice inspirující. Po té, co se ukázalo, že se všecky ty klobásky opravdu nesežerou, vymyslel Jara geniální plán, jak se jich elegantně zbavit. Rozdal je jako součást bohatých cen za letošní lezecké počiny.. Odjížděl jsem tedy do Hodonína s klobáskovým věncem kolem krku a v hlavě mě ještě doznívala velká kritika mého průstupu Devizáka s vyjimatelným jištěním. Klukům se nelíbilo, že tyč, kterou jsem dal do kapsy, byla ocelová. Dyk jsem to omotal flastrem! Rozhozen touto situací jsem se tu a tam uklidňoval kousnutím do lahodného klobásku a v tom to přišlo..
Z čista jasna jak blesk z modrého nebe.

Vylezu toho devizáka eště jednou a jistit to budu jen klobáskou! To pak nikdo nebude frflat a mě se konečně dostane zaslouženého uznání a respektu...

Po té co jsem vystřízlivěl, jsem svůj plán lehce poupravil-jištěn klobáskou vylezu Rohovku. To musí stačit k tomu, abych svou zlatou plaketu obhájil.Jakmile se tedy trochu vyjařilo, šel jsem na to. Jara mě byl ochoten v tomto činu podpořit a Tom Blažek mě přislíbil zvěčnění skrze kameru. V Hodoninském uzenářství mě pan řezník do Rohovky doporučil maďarský klobásek, ovšem ne moc přeuzený. Vzhledem k ochraně přírody do pískovce je do pískovce určitě vhodnější nějaký měkčí materiál. Ovšem prej kdybych chtěl do yosemit, má v zadu v boxu i nějakou zvěřinu-ideální tuhé maso do tuhých žulových spár...

Na Kozlovi jsem potkal kámoše z Brna-Michala Halvu. Dostal jsem od něj varování, že v Čechách proti klobáskování na skalách horlivě brojí a podporujou jištění čistě vegetariánské. Prej si mám dát v Ádru s klobáskama bacha a vzít si sebou radějc sadu mrkviček..

Naštěstí Chřiby nejsou Ádr, že..

Samotný výstup proběhl bez komplikací, ač se to do článku o horolezení moc nehodí. Ale co už-tak se to prostě stalo.Po realizaci mého plánu se fantazie zůčastněných roztočila na plné obrátky a už se kuly další výzvy v tomto novém pojetí horolezectví.
Cesta k slnku v Tatrách vylezena jen za pomocí uzenin-to by byla bomba! Výhodou tohoto jistícího mechanizmu je, že se s tím nemusíte tahat dolů-své jištění po výstupu jednoduše sežerete...
Je dobré, aby druholezec vybíral jištění a případnou mastnotu chlebem.
8 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Z tohoto Kubova činu je evidentní, že letos nechce nic ponechat náhodě a již začátkem roku si chce získat obdiv a následně voliče na svou stranu, aby pak snáze mohl obhájit titul LEZCE ROKU v HKUH.

  Neboť po známém loňském faux pas s kovovou tyčí se spekulovalo o Jeho diskvalifikaci, má prej Kuba letos v úmyslu zaměřit se pouze na organické a přírodní materiály a tak jistě doufá v obnovenou důvěru u svých obdivovatelů a potenciálních voličů.

  Já zde za sebe pouze můžu k tomuto klobáskovému počinu dodat, že osobně na mě dost zapůsobilo, jak si Kuba, navzdory strachu z možného pádu, ještě hrdinsky ukousl (patrné z videa) již z tak malého a pofidérního vklíněnce, založil jej naprosto nejistě do spáry a neohroženě pak dolezl až k slaňáku.

  Myslím si, že tato Kubova akce evokuje v tomto roce u jednotlivých adeptů o prestižní ocenění LEZCE ROKU velkou soupeřivost!
  Laťka je nastavena vysoko a boj o přízeň voličů bude letos pravděpodobně dost drsný !

  Všem přeju mnoho zdaru v horách, skalkách i na překližce! Tomáš

  OdpovědětVymazat
 3. Dokud nevylezeš klobásového Devizáka napiš si nula, železo patří do sběru! :-).

  OdpovědětVymazat
 4. Kubo, tak Asu bych chtěl na Flash zkusit devizáka po Anglicku. Půjčil bys nám polénko?čaj

  OdpovědětVymazat
 5. No půjčil. Stavte se pro něj:-)

  OdpovědětVymazat
 6. Kubo, jsi můj hrdina a do teď jsem Tě odivovala jen tajně a tiše, ale po tomto Tvém heroickém klobáskovém činu zde musím žasnout nahlas a veřejně...
  Toužím s tebou dosáhnout jakéhokoli vrcholu...!
  Nevěrně tvá .. Naděžda tel: 732 320 450

  OdpovědětVymazat
 7. Konečně nový směr lezení. Zase je pro co žít! Bouldering byla slepá ulička, sportovní lezení už je taky nějaké vyčpělé, ještě že zbývají aspoň ty hory a teď klobáskování. Díky za to! A Devizák po Anglicku na flash bude asi hodně veselá akce. Hodně štěstí přeji!

  OdpovědětVymazat
 8. čaju. Dej mě na tebe tel.kontakt. Tu tyčku jsem chtěl dát do kapsy v devizáku v tu sobotu, ale byla docela dost kosa a nechtěl jsem v té kose zdržovat své kámoše přešlapováním zeminy.Takže si pro to musíte zajet ke mě do Hodonína. Kdy se na to chystáte? Kuba tattoo

  OdpovědětVymazat